MAKALE

Sadeliğiyle Fark Yaratıyor

Sadeliğiyle Fark Yaratıyor

Ailenin en zarif üyesi Ferrari Roma zamansız ve sade hatlarıyla büyülüyor.

İtalya’nın başkenti Roma’nın karakteristik ‘Dolce Vita’ yaşam tarzını yansıtan Ferrari Roma, sade tasarım detaylarıyla ailenin diğer modelleri arasından sıyrılıyor.

1950’ler ve 60’ların karakteristik çizgilerini günümüzünkilerle harmanlayan Ferrari Roma, aynı zamanda daha gündelik kullanıma hitap etmek üzere tasarlandı. Dolayısıyla Ferrari’den alıştığımız silüetlerden farklı bir biçim sunuyor.

Geçtiğimiz yıl sonu adını taşıdığı şehir Roma’da tanıtılan yeni nesil GT, sadece zarif tasarımıyla değil önden motorlu yapısıyla da geleneksel Ferrari modellerinden ayrılıyor. Ancak dış tasarımının sadeliği sizi içindeki performans canavarı hakkında şüpheye düşürmesin! 3,9 litrelik, sekiz silindirli ve turbo destekli motoru 0’dan 100’e 3,4 saniyede çıkarken, otomobile saatte 320 km’lik maksimum hız sağlıyor. Roma’nın şanzıman kısmında ise 8 kademeli otomatik ünite yer alıyor.

Ferrari, Roma’yı ilk kez dünyaya tanıtırken elbette fon olarak Roma kentinin ikonik görüntülerini kullandı. Kendi segmentinde performansıyla göz dolduran bu zarif aracın piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz netlik kazanmadı.

 


Önerilen yazılar