Sinema Sanatı Evinize Geldi

Önümüzdeki haftalarda ekrana gelecek birbirinden kaliteli Netflix filmleriyle sinema keyfini evde yaşayacaksınız.

En popüler izleme platfromlarından Netflix, sadece dizileri ve belgeselleriyle değil filmleriyle de göz kamaştırıyor. Cannes, Venedik gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde prömiyerlerini yapan, ünlü yönetmenlerin ve oyuncuların bir ayara geldiği bu filmler sayesinde evimizin konforunda en kaliteli yapımları izleyebiliyoruz.

İşte bu aralar Netflix’teki en yeni ve en heyecan verici filmler.

The Laundromat

The Laundromat, Netflix’te geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Venedik Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ kategorisinde aday gösterilen The Laundromat’ın yönetmenliğini Oscar ödüllü Steven Soderbergh üstleniyor. Başrollerinde ise Meryl Streep, Antonio Banderas ve Gary Oldman gibi üç usta oyuncu yer alıyor.

Streep’in canlandırdığı Ellen Martin, huzurlu tatilini yarıda kesip, mağduru olduğu sigorta dolandırıcılığının arkasındaki gerçekleri bulmak için yola çıkar. Bulduğu ipuçları ise onu dünyanın finans sistemini kendi çıkarları için kullanan Panama’daki iki avukata götürür. Son derece şık ve karizmatik avukatlar, paravan şirketler ve denizaşırı ülkelerde yer alan zenginleri daha da zengin yapma konusunda ustadır. Dünyanın yozlaşmış finansal sistemini anlatan, suç ve komedinin bir araya geldiği film Pulitzer ödüllü araştırmacı gazeteci Jake Bernstein’ın Secrecy World adlı kitabından uyarlanmış.

The King 

1 Kasım’da yayına giren The King’de genç yaşına rağmen oyunculuk kariyerinde zirvede olan Timothée Chalamet başrolde. Oyucunun canlandırdığı Hal karakteri, İngiliz tahtının gönülsüz varisidir ve kraliyet hayatına sırtını dönmüş, halkın içerisinde sıradan bir yaşam sürdürmektedir. Ancak acımasız babası öldüğünde Hal, Kral V. Henry olarak taçlandırılır ve kendini daha önce kaçmaya çalıştığı hayatın ortasında bulur.

Kendini saray politikasının, kaosunun ve babasının geride bıraktığı savaşın ortasında bulan Hal’ın yanında ise ona akıl hocalığı yapan alkolik bir şövalye John Falstaff (Joel Edgerton) vardır.

 

The Irishman – 27 Kasım

Usta aktörler Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi bir araya getiren Martin Scorsese imzalı The Irishman, savaş sonrası Amerika’daki organize suç dünyasını 20. yüzyılın en önemli figürleri ile çalışmış ünlü tetikçi ve İkinci Dünya Savaşı gazisi Frank Sheeran’ın gözünden anlatıyor. Film, Amerikan tarihinin aydınlatılmamış en büyük gizemlerinden efsanevi sendika lideri Jimmy Hoffa’nın kayboluşunu konu alıyor. Organize suçun perde arkasında yaşanan çatışmalar, rekabet ve siyasi bağlantılarla dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

 

Marriage Story – 6 Aralık

Ayrılık sürecinde ortaya çıkan bir aşkın hikayesi olan Marriage Story’i Akademi Ödülüllü film yapımcısı Noah Baumbach hayata geçirdi. Film, dağılan bir evliliğin ve birlikte kalan bir ailenin dokunaklı ve şefkatli hikayesini konu alıyor. Başrolleri Scarlett Johansson ve Adam Driver paylaşıyor.

6 Underground – 13 Aralık

Anti-süper kahraman Deadpool rolüyle herkesin kalbini kazanan Ryan Reynolds, aksiyon filmlerinin sevilen yönetmeni Michael Bay’in yönettiği 6 Underground ile Netflix ekranlarına geliyor. Film, kimsenin “hayır” diyemediği veya yollarını kesemediği için ölü olmanın en iyi taraflarından faydalanan yeni nesil kaharamanların dünyadaki kötülük ve adaletsizlikle savaşmasını anlatıyor. Sadece yetenekleri için değil, geleceği değiştirmek adına da geçmişlerini silmeye hevesli, işlerinin en iyisi olan 6 kişilik bir ekip gizemli bir lider tarafından bir araya getiriliyor.

 


Önerilen yazılar