Sıvı Detoksuyla Arınmış Bir Beden!

Yediklerimize her ne kadar özen göstersek de, midemiz en son ne zaman derin bir nefes aldı? Sıvı detoksuyla onu da rahatlatın…

Her diyet programında sıvının ve özellikle suyun önemi defalarca vurgulanır. Fakat suyun yanı sıra içtiğiniz bazı sebze veya meyve özlü fresh içecekler de sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar. Belli bir süre katı yiyecek tüketmeden, bol sıvıyla sindirim sisteminizi dinlendirdiğinizde vücudunuz toksinlerden arınır. Bu süre içerisinde mümkün mertebe doğal içecekleri hatta kendi yaptıklarınızı tercih etmeniz gerekir.

iStock_000086383489_Double_840x600

Sıvı detoksuna başladığınız andan itibaren hayvansal protein (et, yumurta, peynir gibi), kafein ve işlenmiş gıdalardan uzak durmanız şart. Detoks boyunca içmeniz gereken suları kendiniz de hazırlayabilirsiniz, hazır olarak satışa sunulan markalardan da temin edebilirsiniz.

Şayet evde kendi kendinize bu detoksu denemek isterseniz sizin için tarifimiz şöyle:

sivi detoks

İçindekiler

4 elma, 2-3 salatalık, bir demet maydanoz, bir demet kereviz, bir yemek kaşığı zencefil, iki avuç dolusu ıspanak.

Hazırlanışı

Bu malzemelerin hepsini blender’dan geçirdikten sonra 1,5 lt sıvı ile karıştırın. Sonra karışımı buzdolabında bekletin ve 8 saat boyunca saat başı bir bardak tüketin. Aralarda mutlaka bol su için. Yemek olarak yağsız sebze haşlama tercih edebilirsiniz.

Bu tarifi üç gün uygulamanızı öneriyoruz.

 

 


Önerilen yazılar