Süper Otomobile Süper Garaj

Artık Aston Martin’in otomobillerinden birine sahip olanlar, marka tarafından tamamen kendilerine özel tasarlanmış bir garaja da sahip olabilecek.

Ayrıcalıklı ve lüks otomobiller dendiğinde akla ilk gelen markalardan İngiliz Aston Martin, artık müşterilerine bambaşka bir hizmet sunmaya hazırlandığını açıkladı. Pebble Beach’te düzenlenen etkinlikte duyurduğu yeni program kapsamında, artık firma kişiye özel tasarlanmış garajlar inşa ederek müşterilerine sunduğu ayrıcalık seviyesini zirveye taşıyacak.

Bu garajlar elbette sıradan görünmeyecek; Aston Martin’in örnek görseller için tasarladığı garajlardan bazıları bir sanat galerisi havasına sahipken bazıları da bir Bond kötüsünün gizli sığınağı hissi veriyor. Bu farklı garaj tasarımlarının ortak özelliği ise hepsinin, doğal olarak, merkezine Aston Martin otomobillerini yerleştirmesi.

Yapılacak her garaj müşterilerin kişisel istek ve zevklerine göre tasarlanacak. Bazen müşterinin eviyle kusursuzca bütünleşen minimal bir tasarım, bazen de bütün bir otomobil koleksiyonunun sergilenebileceği kadar ihtişamlı bir galeri gibi görünecek. Hatta müşterilerinin iyice uçuk isteklerine hazır olduğunu belli eden Aston Martin, işi bir otomobilin etrafına bir ev inşa etmeye kadar ileri götüreceğini de açıkladı.

Bu yeni hizmet Aston Martin’in ‘bespoke’ üretimlere imza atan departmanı Q by Aston Martin’in bir parçası olacak. Müşteriler hem otomobil üreticisinin tasarım ekibi hem de her bir projenin konumu ve boyutuna göre seçilecek ünlü mimarlarla çalışma şansını yakalayacak.

Gerçekten özel bir araç, gerçekten özel bir evi hak ediyor. Elbette Aston Martin’in otomobillerinin fiyat etiketi düşünüldüğünde böyle bir garaja sahip olmanın da sadece çok kısıtlı bir kesimin elde edebileceği bir ayrıcalık olduğunu tahmin etmek hiç zor değil.


Önerilen yazılar