Taycan Ailesi Genişliyor

Porsche’un yeni Taycan GTS modelleri elektrikli sürüş deneyimine daha yüksek bir heyecan katıyor.

Porsche Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttığı iki sportif modelle, tamamen elektrikli otomobil ailesini farklı hedef kitleler için genişletmek adına önemli bir adım daha attı. Markanın elektrikli dönüşüm sembolü Taycan, Porsche’nin 1963 yılında pazara sunduğu 904 Carrera GTS ile ilk kez kullandığı GTS (Grand Turismo Sport) harfleriyle bir araya geldi.

Çok yönlü sportif modeller 440 kW gibi etkileyici bir ekstra motor gücü üretiyor. Hem Taycan GTS hem de Taycan GTS Sport Turismo sıfırdan saatte 100 km’ye 3,7 saniye içinde ulaşılabiliyor. Her iki modelin de maksimum hızı saatte 250 km. Elektrikli araçların menzilinin ise 500 kilometreden fazla olduğu açıklandı; bu da 500 kilometre menzili aşan ilk Taycan modelleri olma özelliğini taşımaları demek.

Dış tasarım ve iç mekanlarında da GTS otomobillerinde alışılageldiği üzere karakteristik özellikler taşıyan modeller, ön alt panel, dış aynaların kaideleri ve yan cam çıtaları gibi çok sayıda bölümde siyah veya koyu detaylar barındırıyor. İç mekanındaki Siyah Race-Tex detayları ve standart olarak sunulan siyah fırçalanmış alüminyum iç mekan paketi, zarif ve dinamik ambiyansı gözler önüne seriyor.

Taycan GTS modelinin en dikkat çekici özelliklerinden biri de opsiyonel olarak sunulan ve otomotiv sektöründe ilk kez kullanılan Sunshine Control özellikli panoramik tavan. Bu tavanda bulunan ve elektrikle değiştirilebilen bir sıvı kristal film, tavanın şeffaf görünümden mat görünüme geçmesini sağlayabiliyor. Bu özellik, iç mekanı karartmadan otomobilde bulunanların güneş ışınlarından etkilenmesini önlüyor.


Önerilen yazılar