MAKALE

Trend Alarmı: Maksimalist Makyaj ve Saç

Trend Alarmı: Maksimalist Makyaj ve Saç

2017 İlkbahar/Yaz sezonunda birbirine karışan renklerin tuhaflık sınırlarını zorladığı yeni makyaj ve saç trendleriyle tanışın.

Moda haftaları boyunca gerçekleşen çok sayıda defile, sadece modada değil, önümüzdeki sezon güzellik dünyasında da yeni trendlerle tanışacağımızın habercisi oldu. Maison Margiela defilesi, modellerin yüzlerinde kullanılan geniş renk paletleriyle yeni bir makyaj trendini ortaya çıkarırken, Alexander McQueen gibi moda evlerinin şiirsel örgülerle ve tezatlarla dolu orijinal saç modelleri, maksimalizmin hayatımıza gireceğinin göstergesi oldu.

Makyajda Hayalgücünün Sınırlarını Zorlayan Renkler

Bu sezon Maison Margiela defilesi, yeni koleksiyondan çok modellerin ilginç saç ve makyaj tasarımlarıyla konuşuldu. John Galliano’nun yaratıcı dehasını bir kez daha kanıtladığı şovda, geniş renk paletinden oluşan sürrealist makyaj tasarımları, renkli ipler ve tavuskuşu tüyleriyle süslenmiş marjinal saçlarla buluştu.

maksimalistmakyaj_04

Allık Başrolde

Blush etkisinin başrolde olduğu sezon makyaj trendlerinde, allıklar artık her yerde. Chanel defilesinde bolca gördüğümüz pembe tonlarından, Kenzo’nun far yerine geçen kırmızı allığına, blush etkisinin bu sezon sıklıkla karşımıza çıkacağını söylemek mümkün.

maksimalistmakyaj_05

Gözler Ön Plana Çıkıyor

Işıldayan göz makyajı ve gözleri cesur bir biçimde karşımıza çıkaracak karakteristik göz makyajları, bu sezonun diğer trendleri arasında. Fırça darbeleri ve kalemlerle belirginlik kazanan gözler, çok daha fazla ışıltı saçarak, başrolü çalıyor.

80’lerin ve Punk’ın Yükselişi

Bu sezon çok sayıda defilede hissettiğimiz 80’ler etkisi hem saçta hem de makyajda bol bol karşımıza çıkacak. Marc Jacobs’un sürreal rastalarıyla katkıda bulunduğu trend, makyajda da metalik vurgularla kendisini gösteriyor. Chanel in İlkbahar/Yaz 2017 kampanyasında ise mini, punk topuzlara eşlik eden renkli tokalar pop bir güzellik detayı olarak karşımıza çıktı.

maksimalistmakyaj_14


Önerilen yazılar