MAKALE

Yağlı Saçların Baş Kahramanı: Kuru Şampuan

Yağlı Saçların Baş Kahramanı: Kuru Şampuan

Kuru şampuanlar, yağlı ve sönük saçların derdine derman oluyor. Peki onları nasıl kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Saçlarınız sık yağlanıyor ya da hacimsiz duruyor. Bu nedenle de saçlarınızla başınız dertte. Şikayetleriniz bu yöndeyse kuru şampuanı denemenizi öneririz. Zira son yıllarda yağlı saçların kurtarıcısı niteliğinde olan bu şampuanlara kadınlar başta önyargıyla yaklaşsa da, suya gerek kalmadan saçın temizlenmesi ve canlı görünmesi tüm kadınların endişelerini yerle bir etmişe benziyor.

S

Yağlı bir saç görüntüsünü bir anda kamufle etmeyi kim istemez ki? Dolayısıyla sık sık kullanmasanız da bir şans verdikten sonra çok zorda kaldığınızda günü kurtarmak için oldukça ideal bir seçenek.

Toz ya da sprey şeklinde olan kuru şampuanların pudralı bir yapısı var. Bu tozu saçınıza püskürttüğünüzde, saç derinizde meydana gelen yağlanma emilerek yok oluyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da, püskürttüğünüz mesafe. Şampuanı saçınıza 15 cm uzaklıktan püskürtmelisiniz ki saç diplerinizde pudralı bir görüntü oluşmasın.

 

Püskürtme işlemini gerçekleştirdikten sonra 5-10 dakika beklemeniz ve saçlarınızı iyice taramanız gerekiyor. Ayrıca bu işlem sonrası saçınızı yıkadığınızda da saç diplerinizi iyice yıkamanız ve durulamanız gerekiyor. Aksi takdirde pudranın saç diplerinize yapışması söz konusu olabilir.

 


Önerilen yazılar