Yataktan Çıkmadan Yoga Yapın!

Güne yoga ile başlamak için yataktan çıkmanıza bile gerek yok…

Sabah uyanır uyanmaz, yataktan bile çıkmadan yoga yaparak güne hem bedenen hem de zihnen olarak daha iyi bir başlangıç yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sabah yogası tüm duyularınızı harekete geçirerek gün boyu karşılaşacağınız engelleri de daha kolay aşmanızı sağlayacak.

Her yoga pozunda derin nefes almayı, her bir pozda 5-10 nefes boyu kalmayı ve bir pozdan diğerine geçerken çene kaslarınızı rahat bırakmanızı öneriyor uzmanlar. Yataktan kalkmadan yapabileceğiniz yedi rahatlatıcı yoga pozuna ve size sağlayacağı faydalarına tek tek bakalım.

Balasana

Bu duruş, kalça, uyluk ve bileklerinizi nazikçe esnetecek.

Supta Baddha Konasana

Kalp atışlarını canlandıran ve genel dolaşımı iyileştiren bu poz ile diz, uyluk ve kasıklarınızı esnetebilirsiniz.

Ananda Balasana

Stres seviyesini düşüren ve beyninizi rahatlatan bir poz olduğu bilinen Ananda Balasana ya da Mutlu Bebek pozu, tüm bacak kaslarınızı da esnetecek.

Supta Matsyendrasana

Omurgayı esnetip dinlendiriyor, karın kaslarını çalıştırarak toksin atmayı sağlıyor ve sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasına yardım ediyor.

Gomukhasana

Bacakların yanı sıra omuz, kol ve göğüs kaslarınızı hem esnetiyor hem de çalıştırıyor.

Paschimottanasana

Karaciğer ve böbrekleri harekete geçiriyor, sindirimi hızlandırıyor. Omurgaya ve dizlerin arkasındaki dokulara esneklik sağlıyor.

Sukasana

Bu son poz sırasında, nefes alışınıza odaklanın, göğsünüzün ve belinizin açık, köprücük kemiğinizin düz olmasına dikkat edin.


Önerilen yazılar