MAKALE

Yaza Kıştan Hazırlanın

Yaza Kıştan Hazırlanın

“Yaza daha çok var” demeyin, eğer plaj sezonuna fit girmek istiyorsanız kış mevsimi bunun için harika bir fırsat olacak.

Kış ayları başladığında, düzenli olarak spor yapan giden kişiler önceleri spor salonunda daha fazla zaman geçirmeye başlar. Fakat zaman geçtikçe günlerin kısalması havaların da soğumasıyla yaza dair tüm güzel hisler kaybolur ve yorgan altında geçirilen saatler uzamaya başlar.

Oysa kış ayları, her ne kadar soğuk hava yüzünden insanın motivasyonu kırılsa da, egzersiz yapmak ve yaz aylarına hazırlanmak için harika bir fırsattır. Yaz sıcakları başlayıp incecik kıyafetler giydiğimizde hangimiz daha iyi ve fit bir vücuda sahip olmayı istemiyoruz ki?

Başarılı bir egzersiz ve beslenme programı zaman ve istikrar ister. Plaj sezonunu açmadan sadece birkaç hafta önce düşük kalorili beslenmeye başlayıp günde 3-4 saat spor yapmak kendinize işkence etmekten başka bir şeye yaramaz. Bunun yerine tüm yıl boyunca sağlıklı bir beslenme ve egzersiz rutinine sahip olmalısınız.

Düzenli egzersiz yapmak vücudumuzu enerjik ve zinde tutmanın en etkili yoludur. Hayatımızdaki hareketin azaldığı, düşük sıcaklıklar sebebiyle hastalıkların çokça arttığı kış aylarında düzenli egzersizin önemi daha fazla ortaya çıkar.

Sizlere önerim kışın da zinde kalmanızı sağlayacak ve keyifle yapabileceğiniz egzersizlere yönelmeniz. Pilates, Crossfit, TRX, Zumba, Spinning, Yoga, Functional Training harika seçenekler olacak.

Sağlıklı ve mutlu günler bizlerin olsun.

Yazar: Master Personal Trainer Remzi Bilgiç

Telefon: 0 (544) 720 85 95

E-posta: remzibilgicc@hotmail.com


Önerilen yazılar