MAKALE

Yazın En Güzel Müzesi: Dondurma Müzesi

Yazın En Güzel Müzesi: Dondurma Müzesi

Bu sıcaklarda serinletecek, ‘tatlı’ bir müze gezmeyi kim istemez! New York Dondurma Müzesi, 31 Ağustos’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

New York’ta bulunan Whitney Sanat Müzesi’nde, 29 Temmuz’da açılan Dondurma Müzesi, şu aralar epey konuşuluyor. Dondurmaya karşı zaafınız olsun olmasın, bu sıcaklarda böyle ilginç bir müzenin hayali bile güzel değil mi?

Bir ay süreyle dondurma müzesine dönüştürülen Whitney Sanat Müzesi, etkinlik içeriğinin ‘dondurma’ olması sebebiyle çok hareketli günler yaşıyor. İnsanların yoğun ilgi gösterdiği müzede şekerleme dolu havuzlar, dondurma çizimli tablolar, heykeller, hayvan figürleri, ev eşyaları ve tabii birbirinden leziz dondurmalar bulunuyor. Katılımcılar, dondurmadan yapılmış salıncaklarda sallanabiliyor ya da çikolatadan yapılmış bir odada leziz sundae’leri tadabiliyor.

dondurmamuzesi_01

Dondurma Müzesi

Ayrıca kişiye özel dondurmayı da ancak bu müzede tadabilirsiniz tabii! Gıda bilimci Irwin Adam’a hoşlandığınız tatları söylüyorsunuz ve Adam, size özel bir dondurma tasarlıyor!

Kısacası New York’a gidenler bu ilginç sergiyi kaçırmasın; ancak aranızda muhakkak gidemeyenler olacaktır. Belki müzenin Instagram sayfası biraz olsun merakınızı ve hevesinizi giderebilir:

https://www.instagram.com/museumoficecream/

Bu yazı da ilginizi çekebilir
http://www.brandlifemag.com/dondurma-askina/

dondurmamuzesi_04 dondurmamuzesi_05 dondurmamuzesi_06 dondurmamuzesi_08 dondurmamuzesi_09 dondurmamuzesi_02 dondurmamuzesi_10 dondurmamuzesi_11 dondurmamuzesi_07


Önerilen yazılar