Yazlık Teknoloji

İster tatilde olun ister şehirde, yaz dostu teknolojik cihazlar hayatınızı hem renklendirecek hem de kolaylaştıracak.

Tatildeyken de teknolojiden uzak kalamıyoruz, çoğumuz bunu keyif için yapsa da bazen mecbur kaldığımız durumlar da olmuyor değil. Yazın hayatınızı kolaylaştıracak bu teknolojik cihazları tatile çıkarken bavulunuzdan, şehirde yaz keyfi yaparken yanınızdan ayırmayın.

Powerbank

Cep telefonları elimizden düşmeyen en popüler teknolojik cihazlar ancak onların bataryasının da bir ömrü var. Tatilin en keyifli anını, telefonunuzun şarjı bittiği için belgeleyememek pek de iyi olmaz değil mi? Bu nedenle bir powerbank edinip onu yanınızda bulundurmanız iyi bir fikir olacak. Powerbank satın alırken batarya kapasitesine ve hızlı şarj teknolojisine dikkat edin. Eğer doğada çok zaman geçireceğiniz bir tatil planlıyorsanız güneş enerjisiyle şarj olabilen bir model hayatınızı değiştirecek.

Gürültü Önleyici Kulaklık

Özellikle uçakla seyahat ediyorsanız konforlu ve keyifli bir yolculuk için bir gürültü önleyici kulaklık edinmelisiniz. Dışarıdaki gürültüyü önlemek için karşıt ses üreten bu özel kulaklıkları kulak üstü veya kulak içi olarak tercih edebilirsiniz.

E-Kitap Okuyucu

Kimilerimiz hala fiziksel kitapların sayfalarını hissederek okumayı tercih ediyor. Ancak tatil bavulunuzda fazlasıyla ağırlık yapacak kitaplar yerine hafif yapısıyla bilinen bir e-kitap okuyucu bulundurursanız daha az yük taşımış olacaksınız. Ekran yapıları sayesinde güneşin altında bile okuyabilmenizi sağlayan bu cihazlar özellikle her tatilde birkaç kitap bitiren kitap kurtları için mükemmel.

Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Evde değilken müzik zevkinizden ödün vermenize gerek yok. Sahilde, havuz kenarında, piknikte veya evinizin bahçesinde, arkadaşlarınızla vakit geçirirken müziğinizi yanınızda taşımanızı sağlayan bu minik ve hafif mucizeler yaz günleriyle gecelerinizin ritmini yükseltecek. Eğer bluetooth hoparlörünüzü daha çok plaj ya da havuz gibi ıslak bir alanda kullanacaksanız su sıçramalarına dayanıklı bir model seçmenizi öneririz.

Taşınabilir Projeksiyon

Tatilinizi sakin bir yerde geçirecekseniz akşamları dışarıda olmak yerine evde film keyfi yapmayı tercih edebilirsiniz. Tabii yazlıklarda ya da kaldığınız otellerde her zaman büyük ekranlı bir TV bulamayabilirsiniz. Küçük boyutlarıyla her yere gidebilen portatif projeksiyon cihazları sinema keyfini odanıza kadar getirecek. Taşınabilir projeksiyon cihazlarının akıllı telefona ya da bilgisayara bağlanarak kullanılanları da kendi dahili hafızası olanları da bulunuyor.

Aksiyon Kamerası

Dalış, sörf, kano gibi su sporlarında, doğa yürüyüşlerinde, bisiklet veya motosiklet kullanırken, kısacası hareket halindeyken birçok farklı amaçla kullanabileceğiniz aksiyon kameraları piyasada birçok marka ve modelle karşımıza çıkıyor. Aksiyon kamerası satın alırken çözünürlüğün yüksek olması, görüntü kalitesi açısından çok önemli. FPS değeri yani saniye başına kare sayısı da, eğer çok hareketli bir çekim yapacaksanız yüksek olmalı. Bir de kameranın aksesuarlarına dikkat etmenizi öneriyoruz. Bazen sadece selfie çubuğu işinizi görse de tırmanış, sörf gibi sporlar için kamerayı kaska ya da kafa bandına takmaya yarayan aksesuarları da edinmeniz gerekiyor.


Önerilen yazılar