Yedi Krallığın Renkleri

Westeros’un güçlü kadın figürlerinden ilham alan setler, dizi bitse bile favori karakterinizi makyajınızla yaşatmanızı sağlayacak.

Hepimizi sürükleyen Game of Thrones fırtınası son haftalarına girse de dizi, fantastik evreni, sürprizlerle dolu senaryosu ve güçlü karakterleriyle daha uzun bir süre konuşulmaya devam edecek. Ne de olsa yaklaşık on yıldır hayatımızda olan diziden öyle birdenbire kopmak kolay değil…

Tabii Game of Thrones popüler kültürün böylesine büyük bir parçası olunca birçok marka da bu popülerlikten etkilenerek diziden esinlenen konsept ürünler yaratıyor. Adidas’ın özel ayakkabı serisi bunlardan biriydi. Kozmetik markası Urban Decay de diziye kayıtsız kalmadı ve HBO ile işbirliğine girerek Yedi Krallık’ın güçlü kadınlarından ve Westeros’un farklı yörelerinden esinlenen bir makyaj koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Bu makyaj koleksiyonu ile Stark, Targaryen ve Lannister hanelerinin ve hatta Ak Yürüyenlerin renk paletlerini makyajınıza taşıyabileceksiniz. Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonda yer alan far paleti, dördü holografik gölgeler yaratan 20 tonu içeriyor. Far setinin kutusu açıldığında Demir Taht’ın üç boyutlu bir maketi ortaya çıkıyor. Mother of Dragons isimli aydınlatıcı paleti ejderha yumurtası motifiyle süslenmiş üç tondan oluşuyor. Makyaj serisinde ayrıca suya dayanıklı dört farklı renk göz kalemi, dört renk ruj ve Dracarys adlı, ejderha ateşi kızıllığında bir yanak ve dudak renklendiricisi yer alıyor. Koleksiyondaki en ilginç parçalar ise Jon Snow ve Arya’nın kılıçlarını model alan far fırçası modelleri.

Bu saydığımız ürünlerin tamamının yer aldığı Game of Thrones Vault seti ise dizi hayranlarının makyaj koleksiyonlarına eşsiz bir ekleme olabilir.

Game of Thrones yakın zamanda final yapacak olsa da hayatımıza kattığı ‘renklerin’ etkisi daha uzun bir süre devam edecek…

 


Önerilen yazılar