MAKALE

Yeni Bir Tatlı Çılgınlığı

Yeni Bir Tatlı Çılgınlığı

Seçtiğimiz bu mekanlar sizi, adını son zamanlarda çok sık duymaya başladığımız San Sebastian Cheesecake’in müptelası yapacak.

Belki henüz San Sebastian Cheesecake çılgınlığına kapılmamış az sayıda kişiden biri olabilirsiniz, ama durum böyle olsa bile mutlaka internette ve sosyal medyada bu üzeri yanık, altı kremsi cheesecake çeşidine denk gelmiş olmalısınız.

İspanya’nın Bask bölgesinde doğan bu nefis ve hafif tatlının popülerliği git gide artıyor. Bu üne paralel olarak birçok cafe ve restoranın menüsünde de başrolü kapmaya başlayan San Sebastian Cheesecake’in en iyisini yiyebileceğiniz mekanları merak ediyorsanız okumaya devam edin!

B.Blok Bakery – Beşiktaş

Akaretler’de bulunan minik tatlı cenneti B.Blok için San Sebastian çılgınlığını başlatan yer demek yanlış olmaz. Melis ve Bensu Çamur’un açtığı bu mekan vitrinindeki tatlılarıyla cezbetse de soğuk büfesi ve ekmek üstü lezzetleriyle de ziyafet yaşatıyor. Mekan çok küçük olduğu için sıra bekleme riskiniz var ancak tadacağınız San Sebastian buna değecek. Hazır gelmişken başka tatlıları denemenizi de mutlaka öneriyoruz.

Loksandra – Beyoğlu

İstiklal Caddesi’nin kaotik arka sokaklarından birinde yer alan Loksandra Cafe’ye girer girmez, vintage dekorasyonu, loş ışıkları ve sıcacık ortamı içinizi huzurla kaplatacak. Cafe’nin günlük değişen tatlı menüsünde San Sebastian Cheesecake genellikle yer alıyor. Bu lezzetin haricinde glutensiz, şekersiz tatlılar ve Karadeniz’e özgü bir üzüm ile yapılan yerel tat pepeçura da denemeye değer. Kahvelerinin enfes olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Zula – Şişli

Zula şöhretini hamburgerleri, tacoları ve sosislileriyle kazanmış bir mekan. Ancak bu lezzet patlamalarına tatlı bir final yapmak isteyenleri de unutmamış ve menüsüne San Sebastian Cheesecake’i eklemiş. Küçük bir fast food restoranında bu kadar lezzetli bir tatlı yemeyi beklemiyor olabilirsiniz, bu nedenle Zula sizi de çok şaşırtacak.

Maskarpon Tiramisu Etc – Kadıköy

Moda’nın müdavim mekanlarından Paul’s Lasagna’nın kurucusu Hakan Ersoy’un ikinci konsept mekanı olan Maskarpon Tiramisu Etc. aslında adından da anlaşılacağı üzere İtalya’nın ünlü tatlısı tiramisuya odaklanıyor. Ancak burası da San Sebastian Cheesecake furyasına kayıtsız kalamamış. Genelde sade görmeye alıştığımız tatlıyı burada üzeri meyvelerle süslenmiş bir halde yiyebilirsiniz.

Cutie Cake Co. – Arnavutköy

Rengarenk tartları, pastaları ve diğer tatlılarıyla bir Fransız pastanesini andıran, ismi gibi şirin bu mekan Arnavutköy’de bulunuyor. Mevsime göre günlük hazırlanan tatlılarında kullandığı kaliteli ürün ve malzemelerle farkını ortaya koyan Cutie Cake Co. da şehrin en iyi San Sebastian Cheesecake’ini yiyebileceğiniz yerlerden.

Coffe Craft Town – Çayyolu

Ankara’nın üçüncü dalga kahvecilerinden Coffe Craft Town, leziz kahve çeşitlerinin yanında konuklarına San Sebastian Cheesecake’ini de sunuyor. ‘Bildiğiniz cheesecake’lerini unutun’ diyecek kadar iddialı mekanda cheesecake’ler günlük satışa çıkıyor ve tezgahta en fazla dört saat bekletiliyor. Bu sayede de cheesecake’in içindeki kremamsı peynirin lezzeti hiç bozulmamış oluyor.


Önerilen yazılar