Yeni Nesil Ulaşım

Unu, metropollerdeki ulaşım sorununa estetik, ekonomik, sessiz ve çevre dostu bir çözüm getiriyor.

Yaklaşık altı yıldır şehir içi ulaşımı yeni nesil çözümlerle iyileştirme üzerine çalışan Berlin merkezli Unu adlı şirket, Almanya’daki elektrikli scooter rekabetinin de lideri. Şirketin üç kurucusu Pekin’de yaşadıkları öğrencilik hayatlarında büyük bir şehirde ulaşım sorununun ne boyutlara çıkabileceğini ilk elden deneyimlemiş. Bu deneyimlerinden yola çıkan ve ünlü İtalyan endüstriyel tasarımcı Christian Zanzotti ile birlikte çalışan Unu, hem estetik hem de fonksiyonel bir scooter modeli geliştirdi.

Unu’nun elektrikli scooter modellerinin ikinci jenerasyonu, teknolojik özellikleriyle olduğu kadar estetik tasarımı ve capcanlı renk seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Yeni nesil ulaşım biçimini yeni neslin beğeni ve alışkanlıklarına göre tasarlayan Unu, scooter’ın bagajında dijital nomad’lar için dizüstü bilgisayarın bile sığdığı bir alan yaratmış.

İki kişinin konforla yolculuk edebildiği modelin elektrikli motorunda Bosch markasının imzası bulunuyor. Hiç ses çıkarmadan çalışan ve sıfır emisyonlu çevre dostu motor ile scooter’ın maksimum hızı saatte 45 km’ye çıkabiliyor. 100 km menzile sahip pili çıkarılabiliyor ve normal prizde şarj edilebiliyor.

Unu, scooter’ı ayrıca üst düzey teknolojik yeteneklerle de dönatmış. Kendi mobil uygulaması bulunan araç, bu uygulama aracılığıyla kullanıcılarına navigasyon bilgileri sunuyor. Ayrıca hırsızlık gibi durumlarda bildirim gönderme ile konum ve pil durumunu gösterme yetenekleri bulunuyor. Eğer Unu scooter’ı arkadaşlarınızla birlikte kullanıyorsanız dijital anahtar paylaşımı yaparak işinizi çok kolaylaştırabilirsiniz.

Üç farklı motor ve yedi farklı renk seçeneğiyle ön satışa sunulan scooter, elektrikli şehir içi ulaşıma havalı bir yaklaşım getiriyor ve onu daha geniş kitlelerle buluşturmayı amaçlıyor.


Önerilen yazılar