Yolda Olmanın En Lüks Hali

Karavan tatili hayallerinize ilham verecek lüks mobil ev tasarımları…

Sosyal izolasyon zorunluluğu nedeniyle geçen seneden beri değişen tatil alışkanlıkları arasında, en popülerlerinden biri de karavan yolculukları. Misafirlerine evdekine benzer bir konfor sunmayı amaçlayan karavanlar, özgürlük hissini ve doğayla baş başa kalma keyfini deneyimlemek isteyenlerin ilk tercihi.

Bazı karavan modelleri ise sadece konfor sunmakla kalmıyor, olanakları, ileri teknolojik özellikleri ve dekorasyonlarıyla evleri bile gölgede bırakıyor. En lüks karavan modellerinden beş tanesi sizlerle…

Living Vehicle

Kromdan bir kutu şeklindeki Living Vehicle karavanları doğa kaçamakları için değil, gerçekten içinde yaşanmak için tasarlanmış. Küçük bir dairenin sunduğu her şeyi, hatta daha fazlasını sunuyor bu karavanlar sahiplerine. Eski bir mimar olan Matthew Hofmann’ın imzasını taşıyan bu karavan modelinde, tavan penceresi de dahil olmak üzere geniş pencereler, SPA gibi tasarlanmış bir banyo, çamaşır makinesi ve medeniyetten uzak konaklamalar için çatısında bir de güneş enerjisi sistemi yer alıyor.

Tabbert Cellini Slide-Out

Tabbert’in Cellini adlı modeli dışarıdan bakıldığında alıştığımız karavan tasarımlarını andırıyor olabilir, ama benzerlikler burada sona eriyor. Bu büyük karavan modelinin kapısını açtığınızda içeride sizi bambaşka bir dünya bekliyor. Gerçek boyutlu bir mutfak, konforlu bir oturma alanı, çift kişilik büyük boy bir yatağın sığacağı genişlikte bir oda ve çelik detaylarla dekore edilmiş bir banyo bu lüks karavanın sahibine sunduğu olanaklar arasında. Ayrıca karavanın bir bölümü istenirse dışarıya doğru kayarak açılıyor ve oturma odasını daha da geniş bir hale getiriyor.

Land Ark Drake

Keskin ve modern hatlara sahip dış tasarımını iç kısmında da devam ettiren Land Ark Drake’in büyüklüğü 33 metrekare. İki katlı Land Ark Drake’in iç dekorasyonu, beyazlatılmış çam ahşabı ve siyah metalin yarattığı kontrastla son derece stil sahibi. Gerçek boyutlu bir mutfağa, oturma odasına, küvetli bir banyoya ve iki yatak odasına sahip karavanda tam yedi yetişkin aynı anda konaklayabiliyor! Ayrıca içinde bulunan çalışma odası da bir yatak odasına dönüştürülebiliyor.

The Nest by Airstream

En ikonik Amerikan karavanlarından birinin modern versiyonu olan The Nest’in dışı nötr renkli fiberglas ile tasarlanmış. Klima, ısıtma, eksiksiz donatılmış mutfak, hafızalı süngerden üretilmiş son derece rahat bir yatak, Bluetooth ile kontrol edilebilen aydınlatma ve hem USB hem 110V şarj edilebilen birçok priz bulunuyor. Açık havada vakit geçirmeyi sevenler için açılıp kapanabilen bir tentesi de var.

Polydrops P17A

Fütüristik bir tasarıma sahip Polydrops P17A, sadece elektrikli araçların çekmesine yönelik olarak üretilmiş. Dışı bir karavandan çok bir uzay kapsülü gibi görünen P17A’nın bu farklı tasarımı onun hafif bir gövdeye sahip olup rahatça çekilebilmesini sağlamış. Elektrikli aracın işini kolaylaştırmak için bir de güç sistemi bulunuyor. Bu güç sistemi ayrıca medeniyetten uzak yerlerde altı güne yetecek enerji de sağlıyor. Listedeki diğer büyük karavanların sunduğu ultra lüks özelliklerle kıyaslanamasa da, havalandırma sistemi, büyük boy bir yatak, LED aydınlatmalar ve opsiyonel olarak küçük bir mutfak alanı gibi olanakları bulunuyor.


Önerilen yazılar