Zıt İkizler

Biri geçmişin, diğeri bugünün tasarım dilini yansıtan, her ikisi de klasik, iki yeni Aston Martin…

İngiliz lüks spor araç üreticisi Aston Martin, Milanolu efsane tasarım stüdyosu Zagato ile 60 yıldır muhteşem iş birliklerine imza atıyor. Zagato’nun kuruluşunun yüzüncü yılının şerefine iki markanın beraber ürettiği çok özel bir ikili, Rhode Island’da ilk defa birlikte dünyanın karşısına çıktı.

Daha önce tanıtılmış olan DB4 GT Zagato Continuation modeli, 60’lı yılların estetiğini taşırken yeni tanıtılan DBS GT Zagato ise ikilinin modern yüzünü temsil ediyor ve ikisi birlikte sadece 19 adet satışa çıkacak DBZ Centenary Collection’u oluşturuyor.

Geçmişten bir ikon ile geleceğin klasiğini oluşturan bu zıt ikizler 6 milyon pound’luk fiyat etiketiyle, Aston Martin’in şu ana dek ürettiği en değerli spor araçlar olma ayrıcalığını taşıyor.

Temelini muhteşem DBS Superleggera’dan alsa da, Aston Martin’in tasarım stüdyosu ile Andrea Zagato ve ekibinin birlikte ürettiği DBS GT Zagato her iki markanın ortak dokunuşlarını taşıyor.

DBS GT Zagato ‘Centenary Specification’a özel Supernova Red rengiyle siyah karbon fiber aksamlarına kontrast yapan model, hem dış hem de iç kısmında 18 ayar altından tasarlanmış ince detaylar içeriyor.

Aston Martin DBS GT Zagato, Superleggera modelinin 5.2 litrelik V12 motoruna sahip ancak standart versiyondan farklı olarak 715 beygir güç yerine 760 beygir güç üretebiliyor.

Andrea Zagato, Centenary Collection’u “Dünyanın yeni lüks standartlarına ulaşmak için, koleksiyonluk otomobillere inovatif bir yaklaşım getirerek çift olarak sunulan, geçmişle gelecek arasındaki bir köprü” olarak tanımladı.


Önerilen yazılar