MAKALE

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın: En Romantik ...

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayın: En Romantik Akşam Yemeği

Gözlerinizi kapatın ve hayalinizdeki romantik akşam yemeğini tüm detaylarıyla kafanızda canlandırmaya çalışın. Şimdi gözlerinizi açın ve hayal gücünüzü biraz daha zorlayın.

Ütopik denilebilecek tüm fikirleri içinde barındıran Singapur, gerçekten de mucizeler şehri. Bu çok uluslu, çok renkli ve çok farklı inanışların olduğu şehir, her geçen gün bizi şaşırtmaya ve hayal gücünü zorlayan yenilikleriyle şaşırtmaya devam ediyor. Aynı zamanda binlerce nadir bitki türüne ev sahipliği yapan ve parkların Disneyland’i olarak kabul edilebilecek Gardens By The Bay gibi bir parka sahip olmasıyla ve dünyanın en nadide orkide türlerini yetiştirmesiyle de ‘Bahçe içindeki şehir’ ünvanını sonuna kadar hak ediyor.

Şehrin doğaya verdiği önemi gösteren en iyi örneklerden bir diğeri de Singapur’un en iyi botanik bahçelerinden ikicisine sahip olan beş yıldızlı otel Shangri-La. Bu rüya gibi otelin doğa aşıklarına son hediyesi ise tropik bir ormandan fırlamış gibi görünen ve son derece özel bir akşam yemeği deneyimi sunan Diners de Fleurs isimli restoran.

İlk bakışta ilgi çekici mimarisiyle dikkat çeken ahşap bir sera içindeki Diner de Fleurs’ün tasarımında, Singapur’un milli çiçeği olan ve çiçek açmak üzere olan bir orkideden ilham alınmış. Kaldı ki içeride de tahta dekorasyonun köşelerine yerleştirilmiş 600 farklı orkide çeşidi bulunuyor. Şef Vincent Wong tarafından servis edilen ve ortamın ruhuna uygun olarak hazırlanan yemekler ise bir o kadar yaratıcı ve asla unutulamayacak lezzette.

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs

Diner De Fleurs


Önerilen yazılar