Hem Akıllı Hem Lüks

Louis Vuitton’un akıllı saati Tambour Horizon lüks teknoloji kavramına bambaşka bir açıdan bakıyor.

Louis Vuitton denince akla klasikleşmiş çanta modelleri, şık giysi tasarımları geliyor. Akıllı saat dendiğinde ise büyük teknoloji markalarının birbiriyle sıkı bir rekabete girmiş ürünlerini düşünüyoruz. Ancak Louis Vuitton teknoloji dünyasına ya da en azından teknoloji meraklılarının belli bir kesimine akıllı saat dendiğinde de kendi logosunu düşündürtmeye karar vermiş olmalı. Marka 2017 yılında piyasaya sürdüğü Tambour Horizon adlı saatin güncel versiyonunu geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Giyilebilir teknolojinin en önemli sorunu olan pil ömrünün üstesinden Qualcomm ve Google işbirliğiyle üretilmiş Qualcomm Snapdragon Wear 3100 işlemcisinden aldığı güçle gelen Tambour Horizon kullanıcılarına normal modda bir günlük, güç tasarruf modunda ise 5 günlük bir süre vaadediyor.

Tambour Horizon’un bir başka özelliği de önceki versiyonuna oranla çok daha iyi bir çözünürlük sergileyen AMOLED teknolojisine sahip 1.2 inç’lik dokunmatik ekranı.

Wear OS işletim sistemini barındıran akıllı saatin ölçüleri ise gövdesi 42 milimetre, kalınlığı ise 12,5 milimetre olacak şekilde tasarlanmış.

Söz konusu Louis Vuitton gibi dev bir moda markası olduğu için elbette saatin teknolojik özellikleri kadar tarzı da dikkat çekiyor. Beyaz seramik gövdeli bir versiyonun da yer alacağı Tambour Horizon ailesi kadınlara özel üç, erkekler içinse 30 adet farklı kayış seçeneğiyle gelecek.

Akıllı saat modelleri lüks markalar tarafından da benimsendi ve klasik saat üreticileri de artık teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor. Louis Vuitton ise yaptığı ileri teknoloji ve tasarıma sahip hamle ile bu alanda da rakiplerinin arasından sıyrılacak gibi görünüyor.


Önerilen yazılar