İki Hız Tutkunu Bir Arada

Biri otomobil yarışı, diğeri atletizm pistlerinin efsanesi Porsche ve Puma çok özel bir seri ile karşımızda.

Porsche 50 yıl önce, 911 Carrera RS 2.7 aracını geliştirmeye başladı ve model 1972 yılında Paris Motor Show’da tanıtıldığı anda bir hit oldu. Fuardan sadece birkaç hafta sonra, üretilen 500 aracın tamamı satıldı. Puma da benzer bir şekilde, Suede modelini en başta olimpik sporcu Tommie Smith’in yarış numarasına ithaf ederek 307 çift olarak üretmişti.

Şimdi Porsche ve Puma, gerçek bir yol ve motor sporları ikonu olan Porsche 911 Carrera RS 2.7’ye, tüm zamanların en klasik spor ayakkabılarından Puma Suede modelinin limitli bir serisiyle saygı duruşunda bulunuyor. PUMA x PORSCHE serisinde dahil edilecek bu özel tasarım ayakkabıların her renginden sadece 500 adet üretilecek.

İkonik RS 2.7 yazı tipini taşıyan ayakkabılar da tıpkı orijinal Porsche 911 Carrera RS 2.7’nin kendisi gibi hız için tasarlanmış. Spor ayakkabılar on ayrı renk çiftinde üretilecek ve bu renkler zamanında  Porsche 911 Carrera RS 2.7 müşterilerinin tercih edebileceği renk çiftlerinin aynısı olacak. Turuncu/Siyah renk çifti sadece Hollanda’da, Grand Prix Beyaz/Siyah renk çifti ise sadece Japonya’da satışa çıkarılacak.

Ayrıca bu özel ayakkabılara sahip olacak kişiler, Almanya Stuttgart’ta bulunan Porsche Müzesi’ne 2022 yılı sonuna dek ücretsiz giriş yapıp Porsche’nin efsanevi mirasına kendi gözleriyle tanıklık edebilecek.

 


Önerilen yazılar