Kahvecinizden Israrla İsteyin!

Nitro Kahve, Kahve Soda, Cascara. Kahvecilerde mutlaka görmek istediğimiz bu yeni kahve trendlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Kahvenin yükselişi tüm hızıyla sürüyor. Bu yükselişe en büyük katkı ise cesur ve yaratıcı üçüncü dalga kahvecilerden geliyor. Neredeyse her sene yeni kahve çeşitleri ile karşımıza çıkıp, bizi şaşırtıyorlar. Americano, Chemex, Sifon derken, son olarak Cold Brew denilen soğuk kahvelerle gönlümüzü fethetmişlerdi. Şimdi de üç yeni kahve trendi ile karşımızdalar. Biz de en kısa zamanda bu yeni ve ilginç kahve çeşitlerini tüm kahvecilerde görmek için sabırsızlanıyoruz!

Nitro Kahve

Gördüğünüzde koyu renkli biralardan ayırt edemeyeceğiniz yepyeni bir cold brew kahve türü nitro kahve. Nitrojenle hazırlanıyor ve tıpkı bira gibi fıçılarda muhafaza ediliyor. Çeşmeden dolduruluyor ve bu sayede servis edilirken üstünde bir parmak köpük oluyor. Nitrojenin etkisi kahvenin tadında ve dokusunda hissediliyor. İçimi daha pürüzsüz ve daha tatlı bir kahve elde ediliyor. Kafein oranı ise birçok kahve türüne göre epey yüksek.

Nitro Kahve

Nitro Kahve

Kahve Soda

Amerika’da oldukça ünlü olan sodalı soğuk kahveler son zamanların en beğenilen yeni kahve içeceklerinden. Üstelik yapımı da oldukça kolay. Bir shot espresso’nun içine biraz soda ve biraz da meyve aroması eklenerek hazırlanıyor, bol buzla servis ediliyor. Kafein oranı düşük kahveleri tercih edenler için ideal bir yaz kahvesi diyebiliriz.

Kahve Soda

Kahve Soda

Cascara

Oldukça havalı bir isme sahip olan bu kahve çeşidinin aslında kahve çayı olduğunu söylesek? Kahve çekirdeğinin elde edildiği kırmızı renkli minik kahve yemişlerini daha önce mutlaka görmüşsünüzdür. Kahve çekirdekleri yemişten çıkarıldıktan sonra geri kalan kabuklar kurutuluyor. Cascara denilen bu kabukların demlenmesinden de bambaşka bir kahve içeceği elde ediliyor. Denemek isteyenler Kadıköy’de bulunan Coffee Manifesto’ya uğrayabilir.

Cascara - Kahve Çayı

Cascara – Kahve Çayı

Cascara

Cascara

kahvetrendgurme_01


Önerilen yazılar