Sınırları Kaldıran Televizyon

Karşınızda dünyanın ilk şeffaf televizyonu!

Günümüzde markalar ileri görsel ve işitsel teknolojilerle donattıkları televizyonlarının tasarımlarını da alıştığımız klasik televizyonlardan uzaklaştırmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda kapalıyken bir tablo gibi duranlara veya ekranı katlanarak tamamen yok olanlara bile rastladık. Elbette henüz bu modeller çok yaygınlaşmadı, ancak yakın gelecekte televizyonların oturma odalarının hala merkezinde olsalar bile evin dekorasyonunu bozmayacak tasarımlara sahip olacağını ön görmek zor değil.

Bu yeni nesil televizyon tasarımlarından en ilginci ise Xiaomi markasının geçtiğimiz günlerde lansmanını yaptığı, neredeyse tamamen şeffaf olan Mi TV LUX Transparent Edition oldu. Son teknoloji ekran ile üstün endüstriyel tasarımın mükemmel bir kombinasyonu olan model, üst ve yandaki çerçevelerinin sıfırlanması ve arkasında bir panel bulunmaması ile bir ilke imza atıyor.

Televizyon kapalıyken sadece cam bir panel gibi görünse de ekranında beliren görseller havada süzülüyormuş gibi duruyor ve sanal ile gerçekliği daha önce sadece filmlerde rastladığımız bir şekilde birleştiriyor. 55 inç boyutunda ve 5,7 mm kalınlığındaki OLED ekranın alt kısmında ise üstün bir ses kalitesi için Dolby ATMOS desteği sağlayan bir stand ünitesi bulunuyor.

,

Geleceğin TV’lerini şekillendirmeye başlayan ve şimdilik sadece Asya pazarı için üretilen Mi TV LUX Transparent Edition’ın fiyatı ise yaklaşık 7.200 USD.


Önerilen yazılar