Yeni Nesil Milkshake: Space Shake

Space Shake’te limit yok. Meyvelerden çikolatalara, bisküvilerden kahve çeşitlerine, sınırsız sayıda içerikle, herkes kendine en çok hitap eden milkshake’i oluşturmakta özgür. Peki siz dünya dışı bir serinleme deneyimine hazır mısınız?

Onları ilk kez Parkfest’te, rengarenk bir masada milkshake yaparken gördük. Bisküviler, çikolatalar, meyveler ve buzlar arasında güzel bir şeyler olduğu kesindi. Milkshake’in kurallarını yeniden yazan ve bize yepyeni lezzetler sunan Space Shake’in kurucusu Erdem Ertunç’la konuştuk.

Space Shake i kurma fikri ne zaman, nerede ve hangi ihtiyaçla ortaya çıktı? 🙂

Soğuk tatlı içecekler her zaman ilk tercihim olmuştur ve çocukluk aşkım olan dondurmaya sevgim hala devam ediyor. Bu fikir aklımda uzun zamandan beri vardı, hayata geçirmek için uygun zamanı bekledim. Ülkemizde, özellikle alkolsüz içecekler ve milkshake/smoothies gibi tüm dünyada popüler ürünlerdeki marka eksikliğinin doldurulması gerektiğini düşünüyorum.

Peki neden ‘space’ ismini tercih ettiniz?

Uzaya çok meraklı biriyim, hatta en büyük hayalim bir gün oraya gidebilmek. Uzay hakkında yeni şeyler öğrenmekten sıkılmıyorum. Konseptimiz de doğal olarak uzaydan geliyor.

spaceshake_04

Hangi malzemeleri kullanıyorsunuz? Space Shake in en önemli özelliği nedir?

Space Shake’te limit yok. Tıpkı yaşadığımız galaksi gibi yeniliklere açığız. Menümüz yeni tatlarla düzenli olarak değişiyor ve bu özgürlüğü milkshake’lerimizi tatmak isteyenlere de sunuyoruz. Taze meyveler, en sevilen çikolatalar, bisküviler vb. ürünlerle oluşturulabilecek farklı kombinasyonlarla, kendi milkshake’inizi kendiniz tasarlayabiliyorsunuz.

Farklı meyve, çikolata ve bisküvi karışımlı içecekler var. Bunları deneme yanılma yöntemiyle mi belirlediniz?

Evet, kendi favorilerimin yanı sıra farklı insanların sevdiği tatları da öğrenerek, Space Shake laboratuvarlarında yüzlerce milkshake hazırladım ve çevremdeki herkese tattırdım. Sonuçta menümü, en çok beğeni alan ve herkese hitap edecek formüllerle hazırladım. Bunca denemeden sonra milkshake’lerimi hala severek içebilmeme ben de hayret ediyorum. Yakında sporculara özel milkshake’ler gibi yepyeni ve sıra dışı formüllerle Space Shake menüsünü genişletmeyi planlıyorum.

Milkshake’lerin isimleri de uzaydan geliyor. Satürn de var Venüs de…

Gezegenler, uzayın en popüler, en bilinen isimleri. Hepsinin farklı içerikleri, özellikleri, karakterleri var. Bizim menü çeşitliliğimizi ve milkshake’lerimizin içeriklerini en iyi şekilde yansıtabilecek, akıllarda kalıcı isimler. Milkshake renklerini de gezegenlerle eşleştirdik. Örneğin Earth’ün içinde ormanı simgeleyen kivi (yeşil), denizi temsil eden blueberry (mavi) ve toprak için de cici bebe bisküvisi bulunuyor.

spaceshake_02

Sizi ilk kez Parkfest te gördük ve çok sevdik. İnsanların ilgisi nasıldı?

İnsanlar tabii bizi tanımıyorlardı ve ne sattığımızı bile anlamadılar. Merak edip yanaşanlar ise genelde çok memnun kaldılar. Bir gelenin bir daha geldiğine sıklıkla şahit olduk. Menümüze baktıktan sonra gülümseyenler, kendi milkshake’ini yaparken kendini kaybedenler, dükkanımızın yerini soranlar, tebrik edenler bizi oldukça cesaretlendirdi. Her şey çok güzeldi.

Bu yaz sizce en favori Space Shake hangisi olacak?

İlk deneyimlerimize göre en popüler ürün Venüs. İçenlerin daha ilk yudumda yüzlerinde oluşan gülümsemeyi ve hemen arkadaşlarına da tavsiye ettiklerini çok gördük.

Sizi nerelerde bulabiliriz? Festivallerde mi yoksa bir dükkan açacak mısınız?

Bayram sonrası Zekeriyaköy Mahallesi’nde, Panorama Koç Life içinde ilk Space Shake istasyonunu açıyoruz. Eylül ayından sonra ise stantlarımızı Cinemaximum Zorlu ve Kanyon’da görebileceksiniz.

spaceshake_03

Doğal malzeme kullanımına dair bir kuralınız var mı yoksa sadece tadı güzel olsun ve serinletsin yeter mi diyorsunuz?

Doğal malzemelerin taze olarak kullanımı, Space Shake’i farklı kılan en  önemli özelliklerden biri. Biz serinlemenin sadece lezzetli değil aynı zamanda sağlıklı bir yolunu sunuyoruz. Çocuklar, yetişkinler, sporcular ve sağlığına değer veren herkes için ideal bir alternatif olmak istiyoruz.

Space Shake kimlere hitap ediyor?

Sağlıklı, doğal ve lezzetli bir içecekle serinlemek isteyen herkese hitap ediyoruz. Meyvelerden çikolatalara, bisküvilerden kahve gibi içeceklere sınırsız sayıda içerikle, Space Shake’te herkes kendine en çok hitap eden milkshake’i oluşturmakta özgür. Milkshake’lerimizin yanı sıra waffle’lar, cup dondurmalar ve tatlı sürprizlerimizle çok yakında Sarıyer’de açılacak mekanımızda, herkesi dünya dışı bir serinleme deneyimine bekliyoruz.

Söyleşi: Nihan Bora


Önerilen yazılar